Backorder nedir, nasıl yapılır ?

Backorder domain son kullanma tarihi dolmadan beğendiğiniz domaini almak için yapılır. Bunun için domain firmalarıyla anlaşmalı backorder firmaları var. Bazılarının kendi backorder firmaları var, bunlardan en büyükleri snapnames’in bağlı olduğu domain firmaları netsol ve register.com ile anlaşmalı, namejet.com enom’la anlaşmalı. Godaddy ise kendi backorder firması var tdnam.com 5+8 dolara domain alabiliyorsunuz.

Peki snapnames’den nasıl backorder yapacaksınız. Öncelikle 60.000 küsür domain listesini indiriyorsunuz ve bunları bir program aracılığıyla taratmaya başlıyorsunuz 5.000′e gelince bi bakıyorsunuz google ipnizi banlamış. Eee ne yapacaksnız o zaman güzel bir sistem kurduracaksınız bilgisayarınıza ve birde program yazdıracaksınız. Kendiliğinden ip değişecek banlanacağı zaman ara verecek vs. Bu konuyu derinlemesine araştırırsanız çok güzel paralar kazabilirsiniz. Ben her düşürdüğüm pr5 domainden $79 vererek $1000 civarı para kazanıyorum. Peki Prli domainlerle ne yapılır.

Pr5 üzeri düşürdünüz diyelim türkçe yada ingilizce içerik girerek link satabilirsiniz ortalama $1000 kazandırır

Pr4 üzerinde ise phpld dizin sitesi kurarsanız yabancı webmaster forumlarında tanıtırsınız günde pr4 ise 200,300 pr5 ise 500, pr6 ise 1000 civarı kişi sitesini eklemek için girer. Eğerki 3,4 ay pr değerini korursa çok güzel paralara satabilirsiniz siteyi.

Pr6 ise bid directory kurabilirsiniz, En üstde olmak için herkes bi öncekinden fazla vermek zorundadır, sonrada siteyi satarsınız $7000′a kadar satılmış site biliyorum ama eski tadı tuzu kalmamış.

Benim favorim içlerinde snapnames ile tdnam.Bir ara tdnamdan yüzlerce domain almıştım kendimi tutamıyorum domain çılgınlığı var sanırım bende. Bu ara daha seçici davranıyorum sadece 10 yaş ve üzeri ya da türkçe jenerik domainleri alıyorum.

Hepsinde paypal ve kredi kartı ile ödeme seçeneği var.

Aramalar:

backorder nasıl yapılır, backorder siteleri

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir